הפינטק צומח במהרה ותופס את מקומם של הבנקים

ענף הפינטק קיים בעולם כבר למעלה מעשור מסביר אלעד עדןבין אם תתייחסו אליו כאל שירות משלים לבנקאות המסורתית או כ"אויב" שלה, אי אפשר להתעלם מדבר אחד: הפינטק צפוי לשנות כבר בעתיד הקרוב את כל מה שידענו על בנקאות. אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, מסביר בדיוק במה מדובר.

המונח, קיצור של "טכנולוגיה פיננסית", מתייחס לחברות טכנולוגיות המספקות שירותים פיננסיים, שהתרגלנו עד כה לקבל בעיקר (או אפילו רק) מהבנקים.

ההשפעה האפשרית של פינטק על הבנקאות

פינטק, כפי שמסביר אלעד עדן, אינו המצאה של החודשים האחרונים: ענף זה קיים בעולם מזה כעשור, אבל רק בשנים האחרונות הוא קיבל סוף סוף את המעמד הייחודי אותו הוא דורש.

מספר חברות הפינטק כיום רחב ומוערך באלפים רבים בכל רחבי העולם, כשלצד זה עולה גם היקף ההשקעות בחברות אלה.

אין קושי להבין מדוע העלייה הזו של חברות הפינטק מדירה שינה מקברניטי הבנקים, קרוב לוודאי. אלעד עדן מדגיש כי חברות הפינטק מציעות שירותים פיננסיים רבים שעד כה הציעו בעיקר הבנקים, דוגמת פתיחת תוכניות חיסכון או קבלת הלוואות בהיקפים שונים ולתקופות זמן נבדלות.

השינוי הגדול הוא שההתבססות כאן היא בעיקר על הטכנולוגיה, שאמורה להפוך את השירותים האלה לנגישים הרבה יותר – ניתן לבצע את הפעולות דרך אפליקציה, דרך אתר אינטרנט ובאמצעים אחרים.

המטרה: שירותים פיננסיים משתלמים יותר

שירותים פיננסיים משתלמים - אלעד עדן

ככל שדבר מה הוא טכנולוגי ופשוט יותר לתפעול, כך קטנות העלויות מצידם של הגורמים המספקים אותו בטווח הרחב. זו אחת הסיבות שמביאות לכך שהשירותים אותם מספקות חברות הפינטק נוטים להיות משתלמים הרבה יותר לצרכן מאשר הבנקים: כי האדם הממוצע יבחר הלוואה עם הריבית ועם התנאים הנוחים ביותר שמוצעים עבורו.

זו גם הסיבה בעטיה מומחים רבים מעריכים שכבר בשנים הקרובות נראה את חברות הפינטק נוגסות יותר ויותר ברווחים של הבנקים, עד לרמה אפשרית של שינוי מדיניות הכרחי של הבנקים.

תגובה אחת “הפינטק צומח במהרה ותופס את מקומם של הבנקים

  1. פינגבאק: מה חשוב לדעת על פינטק? - אלעד עדן

סגור לתגובות.