מה הופך את השקעות הנדל"ן המסחרי לסולידיות ובטוחות?

מה היתרונות בהשקעות נדל"ן מסחריכל מי שרוצה לשפר את מצבו הכלכלי נוהג לבדוק אפשרויות השקעה טובות. לדברי אלעד עדן, אדם בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וכן ביזמות פינטק, מרבית הציבור מגלה העדפה ברורה להשקעות סולידיות ובטוחות. אם כן, מהו הפתרון? הדבר הנכון, כפי שמסכימים מרבית המומחים, הוא לבחור באפיק השקעות הנדל"ן המסחריות. לפני הכל, חשוב להבין מה הופך את השקעות הנדל"ן המסחרי לסולידיות ולבטוחות.

שכירות לטווח ארוך

אם שואלים את אלעד עדן מה בעצם הופך השקעה – כל השקעה – לסולידית ולבטוחה, התשובה ברורה. האפשרות להשקעה מניבה לזמן ארוך מבדילה בין השקעה טובה וסולידית להשקעה הרבה פחות בטוחה. בנדל"ן מסחרי ניתן למצוא את האפשרות לקבל הכנסה בטוחה לזמן ארוך. השכרה של נכסים למגורים, לעומת זאת, מאופיינת בתזזיתיות ובכך שקשה למצוא שוכרים המוכנים להתחייב לשנים ארוכות. בנדל"ן מסחרי – המשימה למצוא שוכר טוב לפרקי זמן ארוכים הרבה יותר פשוטה.

להקטין את הסיכון

אך האם רק העובדה שנדל"ן מסחרי מאפשר לקבל תזרים מזומנים לאורך זמן הופך את צורת ההשקעה הזאת לסולידית ולבטוחה יותר? מבחינת אלעד עדן יש להוסיף על כך היבטים נוספים. למשל, נדל"ן מסחרי ניתן להשכיר בתשואה יותר גבוהה, אך חשוב מכך – גורמים עסקיים הינם בעלי יציבות. עבור בעל הנכס, הרבה יותר קל לבדוק את איתנותו של השוכר, וכך ניתן להקטין מאוד את הסיכון.

גם אם נשווה את ההשקעה בנכסים מסחריים להשקעות בשוק ההון, הרי שללא ספק מדובר בהשקעה בטוחה הרבה יותר, גם אם לכאורה פחות רווחית. בנדל"ן העסקי הטלטלות הרבה פחות מורגשות והמשקיע מחזיק בידיו נכס ריאלי, מוחשי. נכס מסוג זה לא יתפוגג ויעלם כפי שקורה לנכסים פיננסיים בתקופה של שפל ואי יציבות פיננסית.

מקטינים את הסיכונים באמצעות השקעה בנדל"ן מסחרי

מקטינים את הסיכונים באמצעות השקעה בנדל"ן מסחרי