מה חשוב לדעת על פינטק?

אלעד עדן מסביר על השימושים של פינטקפינטק הוא ענף אשר משלב בין העולם הפיננסי לבין העולם הטכנולוגי. הוא מעביר את השירותים הפיננסיים מהגופים הגדולים והמוכרים (הבנקים) אל חברות הטכנולוגיה ומאפשר לכל אחד ליהנות משירותים ברמה הגבוהה ביותר, תוך קבלת מידע עדכני ורלוונטי בכל רגע.

חברות הפינטק מספקות שירותים פיננסיים רחבים, וזאת בזכות פיתוח האפליקציות, פיתוח כלים אנליטיים מתקדמים ובעזרת הטכנולוגיה שאפשרה להביא את הפתרונות הפיננסיים לכל אחד בזמינות גבוהה.

בין החברות המשקיעות בתחום אפשר לראות חברות גדולות בשוק העולמי והישראלי, כמו את חברתו של אלעד עדן, חברה בעלת וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי שנכנסה ליזמות פינטק.

אז מה באמת חשוב לדעת על התחום?

  1. התחום קיים מזה מעל לעשור

תחום הפינטק קיים מעל לעשור, אך ההתפתחות המואצת שלו החלה בשנת 2013. בתקופה זו החלו השקעות גדולות בתחום ונראתה האצה במספר הסטרטאפים שהוקמו כדי לתת מענה פיננסי.

חברות כמו אלעד עדן, בעלת וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, משקיעות בתחום מתוך ראיית העתיד והרצון להשתלב בקדמת הטכנולוגיה.

  1. כולם משתמשים בפינטק

השימושים הנפוצים בטכנולוגית פינטק

הפינטק יצרה מהפכה בכל הנוגע לדרך בה אנשים עוסקים בכסף, לרבות האופן בו הם לווים כספים, מבצעים רכישות ורוכשים מט"ח.

התחום נוגע לכל אחד ואחת, ואפילו הבנקים הבינו כי עליהם להשקיע בתחום. אפשר לראות היום כי חברות מכל הסוגים מבצעות השקעות בתחום הפינטק.

כך למשל, אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי הבין כי עולם הפינטק מציע הזדמנות להשקעה מתקדמת ופורצת דרך.

  1. תחום הפינטק כפוף לרגולטור

כל מי שמכיר את המערכות הפיננסיות יודע כי הרגולטור מפקח עליו. כך גם תחום הפינטק כפוף לו ועליו לתת מענה לחוק בכל פיתוח.

חשוב לציין כי ישראל נחשבת כמעצמה עולמית בתחום, ומשמעות הדבר היא שישנן השקעות רבות בחברות מקומיות.